Witam wszystkich.
Mam problem ze skonfigurowaniem MIDI i proszę o pomoc.
Zależy mi na tym, żeby mój klawisz (Roland EM 2000) zagrał swoimi barwami to co mu podaję z komputera - (sekwencja MIDI). Aranżacje robię na komputerze przy pomocy Cakewalk`a Pro Audio 9.0, zapisuję to na dyskietkę, przekładam dyskietkę do klawisza, tam ustawiam odpowiednie barwy i dopiero tak poprawiony barwowo utwór nagrywam ścieżka po ścieżce na swojego DAWa (REAPER). Barwy z Cakewalk`a nie nadają się do moich potrzeb - nagrywam głównie polską muzykę ludową. Próbowałem korzystać z edytora MIDI w REAPERZE korzystając z wtyczek VSTi i również bez sukcesów. Najlepsze i najwierniejsze barwy jednak są w moim Rolandzie. Klawisz podpięty do karty muzycznej (Creative Soud Blaster Live! Platinum) na wejście liniowe. Połączenia kablami MIDI wykonałem właściwie - zarówno bezpośrednio z wyjść MIDI na karcie jak i ze złącza joysticka - (nie jest to wina kabli, próbowałem na innych) jak też i ustawienia na karcie muzycznej, w Cakewalk`u i na klawiszu są też właściwe. CHYBA. Bez rezultatu, klawisz nie reaguje na komunikaty MIDI wysyłane z komputera.
Mój sprzęt:
Klawisz: Roland EM 2000
Komputer stacjonarny Windows XP
Karta muzyczna: Creative Soud Blaster Live! Platinum