Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Reklama zespołu na portalach tematycznych - gdzie się reklamujecie?

Awatar Gwiazdoor
    Ja tu tylko sprzątam
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Question Reklama zespołu na portalach tematycznych - gdzie się reklamujecie?

Witam!
    Chcę trochę funduszy przeznaczyć na reklamę zespołu. Najprężniej działam na portalu "wesele z klasą" i mam sporo zleceń patrząc na wkład (koszt reklamy) jaki się tam ponosi, bo podstawowa reklama bez podbijania to tylko około 400zł jak dobrze pamiętam. Na portalu "planujemy wesele" nie inwestowałem większej kasy ale i tak odzew z tego portalu mam bardzo kiepski wręcz marny, nie mówię już o podpisanych zleceniach.

Jak wszyscy wiedzą, w tym roku reklama na "wesele z klasą" podrożała trzy krotnie i już nie jest tak opłacalna, choć i tak uważam że warto przynajmniej w moim przypadku.

Z jakich wy portali korzystacie, jakie macie w tej kwestii doświadczenia?
    Yamaha S770, Yamaha YAS-32

Awatar piotrek
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Ja jedyny warty uwagi odzew miałem z planujemy wesele. Cala reszta była nieproporcjonalnie droga do korzyści w mojej opinii.

Pamiętaj tylko, że samo zapłacenie za reklamę na portalu to tylko 1 krok. Twoja "wizytówka/podstrona/oferta" na portalu gdzie masz reklame musi być tak zrobiona, aby klient bo jej otwarciu rzeczywiście chciał się z Tobą skontaktować - musi się pozytywnie wyróżniać spośród całej reszty.

W innym wypadku to będą tylko przepalone pieniądze.

Awatar arche
    Człowiek od czarnej roboty
    a ja się trzymam jednej zasady, porządnie zagrane wesele to masa kolejnych wesel. Póki co to się sprawdza. Polecam.

Awatar RafU
    Prawa ręka mafii
    Ja oparlem swoja reklame tylko i wylacznie o facebooka, sponsorowany fanpage, sponsorowane posty, wszystko kosztuje mnie miesiecznie ok 350zł, a odzew mam naprawde bardzo duzy, wiadomo, ze nie wszystko dochodzi do skutku, bo stwiardzilem, ze wole mniej za wiecej, ale przynajmniej trafiam konkretnych klientow, a nie osoby, ktore szukaja nie gdzie lepiej, tylko gdzie taniej

Awatar Criss
    Człowiek od czarnej roboty
    My mamy tylko stronę internetową, którą staram się przynajmniej raz na miesiąc uaktualniać, choćby o pierdoły, ale żeby jednak było widać "ruch", a nie, że zrobiona raz i pozostawiona sama sobie, do tego Facebook i profil na Planujemy Wesele. Najwięcej zleceń jak arche napisał - z zagranych wesel. Kiedyś miałem sytuację, że zagrałem wesele w 2015 roku i z tego jednego wesela wpadło nam z 6 kolejnych na przestrzeni 3 lat.

Awatar nasilek2
    Nowicjusz
    RafU: zlecasz to zewnętrznej firmie, czy sam ogarniasz reklamy na FB?

Awatar RafU
    Prawa ręka mafii
    Zewnatrzne firmy, ktore prowadza fanpage biora od 1500-3000 miesiecznie za prowadzenie strony.
    Samo sponsorowanie postow to nie wszystko, tutaj wazna tez jest tresc, post nie moze byc dlugi, im bardziej glupi, tym wiecej ma wyswietlen, procz tego w ustawieniach zazwyczaj trzeba konkretnie okreslic do jakiej grupy spolecznej chcesz trafic. Najwiecej wyswietlen maja filmy, ktore fajnie napedzaja sie same bez zadnego sponsorowania.
    Reklama samego profilu kosztuje mnie ok 250zl/mc daje mi to ok 60 nowych polubien tygodniowo, a czasem nawet wiecej. W branzy djskiej mam chyba jeden z najpopularniejszych profili fejsbukowych w branzy, masa zapytan o porady sprzetowe, i sporo zapytan o imprezy, wiec jak dla mnie to idealna forma reklamy. Nie jestem nastawiony w 100% na wesela, gram sporo eventow firmowych i innego rodzaju imprez, moj sezon nie konczy sie w pazdzierniku, gram caly rok

Awatar Mustafa
    Człowiek ośmiornicy
    Zlotów
    6
    Czyli wynika z tego że sukces zależy od robienia sztucznego zamieszania wokół własnej działalności i zbierania płatnych polubień. Zjawisko to obserwuję od dosyć dawna na FB i to nawet wśród tzw "gwiazd estrady". Niektóre kapele weselne mają ich po kilka tys (ciekawe ile ich to kosztowało?) a poziom......hm, przemilczę. Ciekawe ile by ich mieli bez tych kombinacji ? No cóż, takie mamy czasy

Awatar RafU
    Prawa ręka mafii
    Cytat Mustafa napisał/a: Zobacz posta
    Czyli wynika z tego że sukces zależy od robienia sztucznego zamieszania wokół własnej działalności i zbierania płatnych polubień. Zjawisko to obserwuję od dosyć dawna na FB i to nawet wśród tzw "gwiazd estrady". Niektóre kapele weselne mają ich po kilka tys (ciekawe ile ich to kosztowało?) a poziom......hm, przemilczę. Ciekawe ile by ich mieli bez tych kombinacji ? No cóż, takie mamy czasy
    sponsorowany post czy profil to nie kupno lajkow, tylko sprawienie, by twoj post czy profil pojawial sie u danej grupy odbiorcow, tutaj nikt nie zmusza nikogo do polubienia profilu, wiec nie jest to w zaden sposob kupno gotowych polubien, ale istnieja tez takie sposoby, na allegro mozna kupic sobie np 10tys polubien profilu, ale zazwyczaj sa to puste martwe konta z ciapalandji, wiec zyskujesz tylko martwa cyfre na liczniku polubien, i tyle.
    Fejsbuk jest niestety maszyna do zarabiania pieniedzy, nie sponsorujesz postow, masz ograniczony zasieg, twoj post malo kto zobaczy, natomiast post sponsorowany wyswietla sie wszystkim.

Awatar picassomgi
    Prawa ręka mafii
    Cytat Mustafa napisał/a: Zobacz posta
    Cóż za odkrycie Tak jest przecież od zawsze. Największe marki to robią. Według firm zajmujących się reklamą w sieci 70% opinii o jakimkolwiek produkcie to fake. Smutne ale prawdziwe ...

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów