Witam Zielone Grono.

Przymierzając się pooowooooli do zbudowania namiastki domowego studia natrafiłem na interesujący mikser, który miałby być jednocześnie rejestratorem/interfejsem:
https://www.zoom-na.com/products/pro...-livetrak-l-12

Sama idea wygląda obiecująco, gdyż prócz typowego interfejsu mamy wielościeżkowy rejestrator na kartę SD, bądź, co bądź cyfrowy mikser, kompresor, fx, jak również pięć niezależnych torów na odsłuch słuchawkowy. Pytanie czy ktoś z kolegów próbował na tym nagrywać? Nie mogę nigdzie znaleźć info na temat dynamiki. Do niedawna nagrywałem przy pomocy starutkiej CREATIVE AUDIGI 2 PLATINIUM BOX z dynamiką (przynajmniej w specs ) 106dB i jakość była zadowalająca. No ale niestety sterowniki już do win7 są tak skopane, że jeśli odsłuch jest ok, to nagrywanie z efektem "stroboskopu". Przy nowym zakupie nie chciałbym cofać się jakościowo... No i jeszcze nurtuje mnie jedna rzecz w interfejsach USB 2.0. Czy to gardło nie jest oby za wąskie dla kilku, lub kilkunastu ścieżek, np. 48kHz/24bit ?

Jeśli pomysł z zoom LiveTrak L-12 okaże się pomyłką co byście polecili (może być na FireWire) jako alternatywę?
Zapotrzebowanie minimum: 4 x mic, 2 x stereo, mile widziany spdif (lecz nie musowo), jakieś wyjścia na odsłuch.
Budżet: około 2kzł.

Pozdrowionka