Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Co wybrac Ketron Sd-9 czy Yamaha Genos ewentualnie Korg Pa4x?

Awatar robert
    Ja tu tylko sprzątam
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Co wybrac Ketron Sd-9 czy Yamaha Genos ewentualnie Korg Pa4x?

Witam ,chciałem sprzedac swojego Tyrosa 4 i kupić nowszej generacji klawisz miałem chęc na Genosa lub Ketrona Sd-9 ogólnie Sd-9 lepiej brzmi ale w muzyce disco polo i elektronicznej znowu Genos mi sie podoba za nim przemawia dostepność plików i rozwojowosć tego instrumentu.Na Ketrona niema zabardzo nic jakis tam ekspansion pack ale prawie niema tam styli uzytkowych do muzyki disco polo i nietylko pod utwory .Mysle jakby ktos robił takie sprawy na Ketrona Sd-9 byłby on bezkonkurencyjny a tak dostepnosc plików przemawia za Genosem.Jeszcze myslałem o Pa4x bo najtaniej go mozna kupić ale chyba korg to ostateczność nigdy niemiałem korga ogólnie jak słuchałem to może mógłbym nim zastapic Genosa ale jakoś nieprzemawia zabardzo Korg do mnie

Awatar robert
    Ja tu tylko sprzątam
    Znowu Genos niema samplera i trzeba cos tam dokupic adapter aby wyswietlac słowa ,no tyle kasy i niema takich spraw z instrumentem dlatego te wachania miedzy ketronem a yamahą

Awatar the_boss81
    Poślubiona / Poślubiony mafii
    Ketron jest "bezkonkurencyjny" ale wg mnie tylko to momentu kiedy zakładamy, że gramy ze stylów i to tych z live drums i guitar. Przy midi bardziej przekonuje mnie Korg. Generalnie jest to kwestia preferencji, własnej wizji itp. bo te 3 flagowce są w zasadzie z jednej półki - w każdym znajdziemy zarówno "perełki" jak i słabsze strony względem dwóch pozostałych... jakby miał kupę siana, to bym na pewno do Korgusia dokupił Ketrona, ale jak miałem wybrać jeden, to padło na Korga - istotny może tu być także vocaliser i wejście na mic z phantomem - dla jednego to istotne, dla innego być może bez znaczenia bo i tak nie użyje...
    THE END

Awatar robert
    Ja tu tylko sprzątam
    Niewiem ale jak słuchałem na youtube i u camaro to jakoś korg wypadł gorzej w rytmach klasycznych od ketrona a znowu w dance,disco polo i gorzej od genosa choc niepowienien w takich gatunkach , to moze jest złudne bo byc może ze na zywo jest inaczej,ja bym wolał bo korg tańszy jak widze od tych dwóch jest a mnie też się nieprzelewa wiec może i korga bym wzioł,niemam gdzie posłuchac na zywo

Awatar JARECZKO
    Prawa ręka mafii
    Jeśli grasz więcej z plików midi to Korg Pa4x.
    Jeśli grasz w większości na żywo ( z łapy ) to wybierz Ketrona SD9

Awatar Mustafa
    Człowiek ośmiornicy
    Zlotów
    6
    Cenę Tyros 4 trzeba obecnie pomnożyć przez 2 aby kupić np Genosa. Jeżeli cena za oprawę muzyczną adekwatnie wzrośnie razy 2 to jak najbardziej warto zmienić na nowszą generację

Awatar the_boss81
    Poślubiona / Poślubiony mafii
    Robert, kwestia gustu chyba... ja patrzę głównie na to co z midi wyciągnę... i jak słucham demek z midi24 to jak dla mnie Korg zwykle wypada troszkę "ciekawiej" niż SD9 czy Genos. Ale to są oczywiście niuanse i pewnie powiecie kwestia gustu.
    Zanim mnie "ukamienują" za to, że korzystam z midi, a nie styli wolę się od razu wytłumaczyć, że gram dość sporo na saxie i wole sobie zagrać na żywym saxie do mida niż w tym czasie grać akordami...

Piotrek, z punktu widzenia opłacalności oczywiście masz rację - T4 starczy na chałturę z wielkim zapasem i nikt nam nie doceni inwestycji w choćby Genosa - ale jak ktoś może i chce sobie na to pozwolić - to kupuje tylko dla własnej satysfakcji... no chyba, że ktoś się łudzi, że będzie miał przez to więcej imprez i za większą kasę...
    THE END

Awatar robert
    Ja tu tylko sprzątam
    Genosa to miałbym już w tamtym roku był taki czas że cena niegrała roli tylko miesiąc przed wyjsciem yamahy kupiłem samochód trzymali cały czas to w tajemnicy, gdybym wiedział wstrzymałbym sie i kupił Genosa,a tak to został Tyros 4 ,z drugiej strony trochę strach tak drogi sprzet zostawiac na scenie podczas przerw gdy np.wychodzimy do stolika gdzieś dalej od sceny ,nieraz jak się przyszło po przerwie to było kilka dzieciaków i nietylko albo nawalonych gości które próbowały grać te 10-15 minut i niech ci uszkodza sprzet kto ci odda udowodnisz ,cięzka sprawa

Awatar Szwed
    Amator
    Panie Robercie - proszę - słowo NIE z czasownikami piszemy OSOBNO - - np.: nie ma, nie grała, nie wiem, nie przemawia

Awatar robert
    Ja tu tylko sprzątam
    W instrumentach klawiszowych i innych tez niestosuje sie polskich znaków bo niezagraja i jest dobrze,a szanowny Panie kartkówkę rób uczniom w szkole mnie ortografia jak to sie mówi lotto...,wiadomo o co chodzi i wszystko w temacie.
    Czep się Pan prądu i pisz na temat jak niepotrafisz się zachować to na lekcje dobrego wychowania P

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów