Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Zamiana Sennheiser'a e945 na Shure'a SM58

Awatar Criss
    Człowiek od czarnej roboty
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Zamiana Sennheiser'a e945 na Shure'a SM58

Temat mówi sam za siebie. Wiadomo na pierwszym miejscu są własne odczucia słuchowe, ale i Was chciałbym podpytać, może ktoś ma podobne doświadczenia i podzieli się swoimi spostrzeżeniami.

Od 6 lat korzystamy z mikrofonów Sennheiser e945 i generalnie byliśmy zadowoleni - wszak te 6 lat temu kosztowały około 900zł/szt., więc i cena adekwatna do jakości.
    Ale w zeszłym roku zamieniliśmy naszego bezprzewodowego AKG WMS 40 Mini Vocal na bezprzewodową wersję Shura SM58 (z odbiornikiem BLX24). I nagle dotarło do mnie, że to co najdroższe nie zawsze znaczy najlepsze.

Porównując na moje ucho, ma moim nagłośnieniu - Shure'a się po prostu prościej ustawia. Moje spostrzeżenia:

- Shure ma większą czułość wejściową przez co lepiej się wysterowuje (np. ustawiając na mikserze na obu mikrofonach Gain na wartość 20, Shure na skali wysterowania PFL dobija do 0dB, natomiast Sennheiser do -9dB - mówimy o sytuacji bez sprzęgania),
    - brzmienie Shure'a jest mniej skomplikowane w korekcji - przykład - na Sennheiserze mam często problem z górnymi częstotliwościami, gdzie ujmowanie góry zamiast pozbycia się "siarczystości" powoduje bardziej zamulenie brzmienia wokalu. Średnio wartości góra/środek/dół ustawione są na wartości -9dB, Shure w większości przypadków na 0dB, ponadto Shure wg mnie ma mniej siarczystą górę - nie "sadzi" po uszach.

Plan jest taki, żeby sprzedać oba nasze Sennki, dołożyć trochę i kupić 2 sztuki nowych SM58. Ja w tym widzę sens na bazie własnych odczuć organoleptycznych. Jak wy to widzicie z technicznego punktu widzenia?

Bo jeszcze myślimy naz Betą 58, ale nie słyszałem tych mikrofonów i nie chciałbym kupić, a potem być niezadowolonym.

Będę wdzięczny za wszelkie opinie

Awatar Mustafa
    Człowiek ośmiornicy
    Zlotów
    6
    My jakieś 7 lat temu zrobiliśmy dokładnie odwrotnie i to była najlepsza decyzja po wielu latach z "kartoflanymi" SMami No, ale co kto lubi. Czasem odmiana się przydaje

Awatar dess
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Zlotów
    5

Zamiana Sennheiser'a e945 na Shure'a SM58

To też zależy chyba od pozostałych ogniw nagłośnienia i co tam np. paczki podbijają.
    Ketron Audya, Akordeon Scandalli, Beyerdynamic Opus 81, Allen&Heath SQ5, NAW VMS 1512, EV ZX1, Proel ST2500

Awatar kris11
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Nie chce polemizować z nikim co lepsze ,nie w tym rzecz.
    Kazdy wie swoje.Wez betę jest fajniejsza od 58-ki.Swego czasu
    wszystkie swoje 58 wymieniłem na bety 58a.Pozdrawiam
    Mam marzenie :
    Chcę mieć afro,zajebiste pekaesy i dywan na klacie jak Mungo Jerry

Awatar bravi
    Kup sobie prodipe tt1 i wciągnie nosem obydwa te sitka

Awatar dcg
    Capo di tutti ...
    TT1 przerysowany dołem.
    Dla mnie to majk dla cienkich wokali, z wyj... totalnie dołem i niski środkiem.
    Jakość wykonania, to klasa przedszkolna.
    Na swoim pojawił mi się odprysk na grillu, więc chciałem postawić kropkę czarnym markerem (do pisania po metalu trwale) i co...?
    Tam gdzie dotknąłem lakier z grilla, nawet obok zupełnie się odbarwił, na jakiś fiolet - masakra.
    Odsprzedałem za grosze.

Awatar the_boss81
    Poślubiona / Poślubiony mafii
    Grzesiu, a czego byś oczekiwał od majka za stówkę z groszami... Bravi pewnie jako joke to pisał
    THE END

Awatar Mustafa
    Człowiek ośmiornicy
    Zlotów
    6
    A tak chwalili

Awatar piotrekmuzyk
    Prawa ręka mafii
    Zlotów
    1
    No zmiana z AKG WMS Mini na BLX SM 58 to musiała być duuuuża różnica Ale warto zaznaczyć że jednak BLX w porównaniu do odpowiednika na kablu mają inną dynamikę - nie oszukujmy się blx to najniższa półka shure, sam mam blx beta 58 i brzmi to troszkę inaczej niż sitko na kablu - jednak moim zdaniem to najlepiej grający chałturniczy system bezprzewodowy w swojej cenie.

A jeżeli chodzi o E945 vs SM58 ... kup Bete 58A i będziesz Pan zadowolony, ale może jestem jakiś zboczony bo zenek nigdy mi nie leżał

A co do TT1 w swojej cenie rewelacja, mam jeden w zapasie ale np do SM58 startować nie może ....

Awatar bravi
    Tt 1 co prawda jego charakterystyka w dole jest podbita,ale to nie problem,lepiej podcinac jak podbijać,jakość wykonania nie powala,ale fajnie siedzi w miksie,brzmienie w zakresach prezencji bardzo mi odpowiada, mam kartoflane szury i swiszczace zenki leza w walizkach dla "gwiazd" jak ktos chce przeskoczyć na wyższy nieco level to audio technica ae 6100 ,Heil Sound PR 35

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów