Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Dynacord CMS-1000

Awatar kris11
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Dynacord CMS-1000

Czy warto go kupić ?
    W dobie wszechobecnej cyfry,gdzie zapewne większa część z Was
    ,,porzuciła” analogi.
    Co myślicie na ten temat dzisiaj,kiedy emocje i zachwyty nowościami opadly ?
    Mam marzenie :
    Chcę mieć afro,zajebiste pekaesy i dywan na klacie jak Mungo Jerry

Awatar Maraas
    Prawa ręka mafii
    Zlotów
    1
    Używam wiele lat i po dzisiejszych śmiesznych cenach mogę polecić. Jeśli nie chcesz cyfry to jak najbardziej na tak. Solidny, dobre FX, niezawodny.

Awatar the_boss81
    Poślubiona / Poślubiony mafii
    Przez lata byłem na nie... ale Allen nie chce zrobić Wizarda w gabarytach CMS-600, więc się do Dynacorda przekonałem...
    Cyfra? Jak dla mnie zależy głównie od składu... miałem Qu-16 przez ponad 3 lata... - także piszę na podstawie doświadczenia - jakbym grał w live bandzie, to na pewno bym brał cyfrę - tylko, że minimum takiego Qu, bo te tanie... - pewnie zaraz mnie zjedziecie, że te tanie tak samo dobre... Do składu "parapetowego" wolę analoga - ale dobrego - mam dla siebie CMS-600, ale jakbym potrzebował coś gabarytu CMS-1000, to raczej wybrałbym WZ4.
    THE END

Awatar kris11
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Krzychu,dlaczego Wizard ? Chciałbym abyś wiedział ,
    że ja z tych co Ty 😊 czyli na imprezie najbardziej
    interesuje mnie suwak głośności pomiędzy satelitami a subem .
    Pozdro 😊
    Mam marzenie :
    Chcę mieć afro,zajebiste pekaesy i dywan na klacie jak Mungo Jerry

Awatar the_boss81
    Solidniej zbudowany, konstrukcja modułowa, trochę naturalniejsze brzmienie (jak wiadomo, przyjęło się mówić, że mikser nie powinien najlepiej wcale ingerować w brzmienie) - dla niektórych jeszcze mogłoby być istotne: fadery 100mm, 2x parametryk, bardziej uznany producent (na chałturach chyba całkowicie pomijalne).
    Ogólnie WZ można by określić jako "bardziej pro" - aczkolwiek patrząc czysto pod kątem chałtur, to Dynacord też ma swoje atuty - dla wielu jego charakterystyczne brzmienie jest mile widziane... i jeśli ktoś twierdzi, że to ostatecznie kwestia gustu, to trudno się z nim nie zgodzić, bo to generalnie bardzo podobna półka. Ja miałem "prostszy" wybór - bo Zed okazał się jednak półę niżej jak CMS-600, a WZ jak wiadomo 2x większy i cięższy... Pozdro
    THE END

Awatar Raf4G
    Prawa ręka mafii
    Mieliśmy CMS Dynacord 600. Od kilku lat mamy od 1000-3 CMS. Nie zamierzam zmieniać na nic innego do naszego dwuosobowego składu. Pogłosy w 600-tce odstają od 1000. I generalnie wysterowanie dźwięku dużo lepsze w 1000-3.

Awatar the_boss81
    A to na pewno był CMS600? czyli w domyśle CMS600-3 bo starszych serii tego małego nie było... PM600 było -1, -2 i teraz -3. I tu bym się zgodził, że jest równica na plus, szczególnie przy preampach i FX jeśli chodzi o -1, natomiast same preampy (nie wiem jak FX) -2 i -3 generacja ma identyczne - pytałem u źródła.
    Bardzo dziwne stwierdzenie, bo 600-3 i 1000-3 mają identyczne parametry, identyczne preampy itp., identyczny FX - różnią się jak wiadomo ilością kanałów, auxów - ale to nie ma przecież wpływu na brzmienie.
    Co może się wg gustu podobać lub nie, to przycisk voicing w większych modelach (może to Ci dało wrażenie, że niby pogłosy lepsze?) oraz parametryczny środek - tu jak ktoś musi lub lubi kręcić, to oczywiście ma "większe pole do popisu" ale jak ktoś nie musi kręcić i nie potrzebuje więcej kanałów, to wielkość tych mikserków nie ma wpływu na dźwięk.
    THE END

Awatar dess
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Zlotów
    5
    Mialem CMSa 1000-3 przez parę sezonów. Mocno podbarwia, szczególnie górę - to jego największy minus. Chcesz zagrać głośno, to publika usłyszy tylko CYK-BUM. Według mnie lepiej dołożyć trochę i wziąć QU16. Miałem też UI 16, często korzystam z cyfry Presonusa (jakiś najsłabszy model nie pamiętam) i w porównaniu z tymi tanimi cyframi lepszy jest CMS. Od taniej cyfry wolę byle jakiego analoga, nawet starego Berego, którego mam na zapas. Próbowałem/porównywałem wiele razy i stary Bery wygrywał z UI.
    Ketron Audya, Akordeon Scandalli, Beyerdynamic Opus 81, Allen&Heath SQ5, NAW VMS 1512, EV ZX1, Proel ST2500

Awatar the_boss81
    Marcinie, nic dodać nic ująć - mi się już dawno nie chce komentować opinii, jak to Kolegom cyfra za tysiaka rzekomo wciąga nosem Wizardy i inne tego typu stoliki.
    Nawet jeśli CMS-600 stosunek cena / jakość jak dla mnie ma niezbyt dobry, to jednak jest lepszy od Zedów, Yamaszek, Soundcraftów itp. w rejonie ok. 1000PLN. Może kiedyś przypoluję coś ala Qu-Pac albo konserwatywnie WZ4 12:2 - pożyjemy zobaczymy 😉
    THE END

Awatar the_boss81
    Swoją drogą - jak się ma Qu do SQ, którego widzę w Twojej stopce?
    THE END

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów