Poka wyniki od 1 do 6 z 6

Wtek: Mikser Alesis - nagrywanie opowiada z podkadem muzycznym i odsuchem w trakcie

Awatar Pod cast
    Pocztkujcy
    Aktywno na forumO uytkownikuReputacja
    Doczy
    03-05-2019

Mikser Alesis - nagrywanie opowiada z podkadem muzycznym i odsuchem w trakcie

Witam. Zamierzam zakupi Mikser Alesis Multimix 4 USB FX do nagrywania opowiada z podkadem muzycznym - i tu pojawia si problem - nie mam pojcia jak to si robi... Mam muzyk w formacie mp3 na komputerze i chciabym j mie cicho w tle podczas nagrywania monologw przez mikrofon podczony poprzez zcze XLR miksera. Jak to zrobi? Mona wtedy rwnoczenie sucha w suchawkach podczonych do miksera swojego monologu z podkadem muzycznym i wszystko to si jednoczenie nagra na komputerze(mam Audacity)? Mona ustawi gono muzyki w tle na mikserze czy w programie na komputerze?
    Bd wdziczny za pomoc.

Awatar zespoljoker
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Doczy
    08-03-2010
    Cytat Pod cast napisa/a: Zobacz posta
    Witam. Zamierzam zakupi Mikser Alesis Multimix 4 USB FX do nagrywania opowiada z podkadem muzycznym - i tu pojawia si problem - nie mam pojcia jak to si robi... Mam muzyk w formacie mp3 na komputerze i chciabym j mie cicho w tle podczas nagrywania monologw przez mikrofon podczony poprzez zcze XLR miksera. Jak to zrobi? Mona wtedy rwnoczenie sucha w suchawkach podczonych do miksera swojego monologu z podkadem muzycznym i wszystko to si jednoczenie nagra na komputerze(mam Audacity)? Mona ustawi gono muzyki w tle na mikserze czy w programie na komputerze?
    Bd wdziczny za pomoc.
    Mikser Ci niepotrzebny. Odpal podkad w audacity a drug ciek z gosem dograj dodatkowo [mikrofon na mini jack wepnij do kompa, chyba ,e masz suchawki razem z mikrofonem to ju atwiej si nie da]. Pniej skoryguj gonoci poszczeglnych cieek [podkad i gos] i z miksuj obie cieki i "po zawodach". Zapisz plik w formacie jaki chcesz i opowiadanie gotowe.

Awatar Pod cast
    Pocztkujcy
    Doczy
    03-05-2019
    Rozumiem, czyli wszystko zrobi w Audacity. A co z tak zwanymi jinglami? Te najlepiej je doklei na pocztek pliku w Audacity czy moe jest jaki lepszy sposb?(chyba nie dziaa opcja podzikowania za pomoc...)

Awatar zespoljoker
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Doczy
    08-03-2010
    Cytat Pod cast napisa/a: Zobacz posta
    Rozumiem, czyli wszystko zrobi w Audacity. A co z tak zwanymi jinglami? Te najlepiej je doklei na pocztek pliku w Audacity czy moe jest jaki lepszy sposb?(chyba nie dziaa opcja podzikowania za pomoc...)
    W audacity moesz dokleja, wycina i wiele innych funkcji robi z dwikiem. To prosty program ale trzeba go przetestowa i ogarn w praktyce.
    A co do jingli to wprowad go do osobnej cieki, pokombinuj z pocztkami i kocami poszczeglnych cieek tak ,eby po mixie cao wygldaa jednolicie.
    Miej zabawy.

A.... podziekowanie masz na dolnym pasku . . .

Awatar Pod cast
    Pocztkujcy
    Doczy
    03-05-2019
    Rozumiem. A jaka jest uywana metoda podczas nadawania internetowej audycji radiowej na ywo, w trakcie ktrej muzyka leci w tle? Jest ona podczana do miksera z innego urzdzenia czy puszcza si j w programie komputerowym dla radiowcw?Wiem, e mam na pasku podzikowanie, ale po wciniciu nawet kilkukrotnym nic si nie dzieje...

Awatar zespoljoker
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Doczy
    08-03-2010
    ??????????????????????????????????????????

Tagi dla tego wtku

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •