Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Zdławienie średnich i wysokich tonow

Awatar zespoljoker
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Zdławienie średnich i wysokich tonow

Cześć.
    Taka sytuacja podczas wesela: po ok 8 godz grania w pewnym momencie przestają grać "górki" a właściwie drivery. Bas ciągnie, midbasy też a środka i góry nie ma. Za chwilę wszystko wraca do normy,żeby powtórzyć się kilka razy. W przerwie posprawdzałem wtyki i inne kable i wszystko OK. Gramy dalej i nagle to samo. W kolejnej przerwie zmieniłem gniazdko zasilania miksera i może trafiłem na inną fazę bo "dolegliwości" ustały. Poprawiny bez niespodzianek. Spotkał się ktoś z takimi "cudami" ???
    Zacząć się martwić czy od razu oddać mikser do przegldu bo wnioskuję, ,że to może być jego sprawka czy czekać aż jeb...e po całości???
    Zimne luty???
    suche "pojemności"???
    czy jakie licho???

A.... dodam,że "górki" idą po crossoverze z 8003as. Może to jego wina???

Awatar tommuzik
    Nowicjusz
    A jakie kolego było napięcie w gniazdku? Często spore spadki napięcia na salach weselnych powodują takie problemy. Raz się spotkaliśmy z napięciem uwaga! 180V, tragedia. Na szczęście mamy stabilizator który może podbić napięcie do 50V i to ratuje sytuację. Może się mylę w tym przypadku, ciekawe co inni koledzy powiedzą?
    Using Tapatalk

Awatar dess
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Zlotów
    5
    Moim zdaniem stabilizator. Kiedyś sytuację ratował PROEL ST2500. Zaopatrzyłem się i od tamtego czasu zero problemów. Niestety PROEL przestał to produkować.
    Ketron Audya, Akordeon Scandalli, Beyerdynamic Opus 81, Allen&Heath SQ5, NAW VMS 1512, EV ZX1, Proel ST2500

Awatar spider
    Ja tu tylko sprzątam
    Hmm.... spadek napięcia raczej odcina niskie częstotliwości - moim zdaniem to wina ,, podaj dalej'' z suba lub ( bardziej prawdopodobne ) miksera

Awatar dess
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Zlotów
    5
    O to chodzi, że pojawić się mogą najróżniejsze zjawiska, do wyboru do koloru, między innymi opisywane przez autora wątku. Najczęstszym jest oczywiście dziwny brak mocy/zatykanie sprzętu, wyraźny spadek jego wydolności.
    Ketron Audya, Akordeon Scandalli, Beyerdynamic Opus 81, Allen&Heath SQ5, NAW VMS 1512, EV ZX1, Proel ST2500

Awatar zespoljoker
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Może być i z prądem, bo jak pisałem po zamianie gniazda zasilania problem znikł i do końca wesela jak i poprawiny bez zakłóceń. Ale stres pozostał bo jak w następną sobotę padnie po całości i nie wiadomo co? Na wszelki wypadek zabieram zapasowy mikserek. Kolumny raczej nie bo dwie górki na raz by raczej nie szwankowały. Jakieś "braki" w sygnale głównym z miksera raczej albo ten crossover w RCF 8003

Awatar Mustafa
    Człowiek ośmiornicy
    Zlotów
    6
    Leon, bez porządnego miernika i testera gniazdek nigdy nie startuj na nieznaną salę https://botland.com.pl/pl/mierniki-p...xoClOQQAvD_BwE Mnie zdarzenie z przed roku nauczyło rozumu i teraz pierwsze co robię to tester w gniazda, potem miernik i dopiero sprzęt

Awatar zespoljoker
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Dzięki Piotr za linka. Sala na której grałem to renomowany lokal w okolicy.Mogą trzy wesela jednocześnie robić i tak było ostatniej soboty. Wcześniej tam grałem i nie było niespodzianek. Nie ma wyjścia, trza podłączyć graty w domu i przetestować

Awatar Mustafa
    Człowiek ośmiornicy
    Zlotów
    6
    Nie wierzę w takie renomy! Sala na której padła mi paczka też ma renomę i kilka imprez jednocześnie. D...e uratowało mi to że było to na miejscu i rano więc miałem jeszcze chwilę czasu by podjechać do Tomka Taurusa i pożyczyć zapas by w ogóle móc zagrać. Nie ma renomowanych sal, są tylko bardziej lub mniej sp....e prądowo

Awatar zespoljoker
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Całkowicie się z Tobą zgadzam a dorzucę jeszcze ,że większość sp...na akustycznie a o miejscu dla zespołu to już całe historie powstaly na takich "wybitnych" salach. I co pan zrobisz jak architekt niekumaty w dziedzinie akustyki ???

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów