Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: PC vst + syntezator

Awatar polvader
    Początkujący
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

PC vst + syntezator

Witam. Posiadam starego ensoniq sq2 i chciałbym go podłączyć do PC jako klawiaturę sterująca. Instrument ma 8 przycisków od sekwencera na pulpicie i chciałbym nimi przełączać kanały aby zmieniać brzmienia vst w komputerze. Da się to zrobić? Jeżeli tak to chętnie się dowiem jak to ustawic mam wtyczki po wpinane w cubase ale czytałem że do gry live lepszy jest ambleton live...

Awatar Mustafa
    Człowiek ośmiornicy
    Zlotów
    6
    Cytat polvader napisał/a: Zobacz posta
    ... czytałem że do gry live lepszy jest ambleton live...
    Dobrze czytałeś, bo za pomocą tych guziczków od Ensoniqa tego co chcesz, nie zrobisz

Awatar polvader
    Początkujący
    Być może źle to ująłem, dam przykład... Mam załóżmy w cubase podpięte na 8 kanałach różne brzmienia vst - na pierwszym akordeon, na drugim gitara itp... W syntezatorze wciskam w sekwencerze pierwszy kanał i gram akordeonem na komputerze, wciskam 2 kanał w syntezatorze i w komputerze gram gitarą itd.. Nie wiem czy da się to ustawić.? Bo na tą chwilę muszę zmieniać brzmienia na pierwszym kanale w komputerze. Pomimo przełączania ścieżek sekwencera w ensoniq - komputer odbiera komunikaty tylko na pierwszym kanale

Awatar Mustafa
    Człowiek ośmiornicy
    Zlotów
    6
    Bo syntezator wysyła tylko komunikaty z klawiatury na pierwszym kanale. Musiałbyś za każdym razem zmieniać kanał transmisyjny w ustawieniach klawiatury instrumentu. Raczej mało wygodne w warunkach live'u

Awatar polvader
    Początkujący

Talking

Cytat Mustafa napisał/a: Zobacz posta
    Bo syntezator wysyła tylko komunikaty z klawiatury na pierwszym kanale. Musiałbyś za każdym razem zmieniać kanał transmisyjny w ustawieniach klawiatury instrumentu. Raczej mało wygodne w warunkach live'u
    A jednak udało się W każdym z 8 przycisków sekwencera ustawiłem wartość STATUS = MIDI i przyporządkowałem odpowiedni kanał i działa W ambletonie zaznaczyłem jako aktywne ( na nasłuch) wszystkie 8 kanałów i teraz przełączając w Ensoniq przycisk 1-8 gram takim dźwiękiem VST jaki ustawię w ambletonie na poszczególnym kanale Kiedyś miałem Yamaha W7 która na pulpicie miała 16 przycisków od sekwencera, chyba to będzie kolejny krok chociaż klawiatura Ensoniq-a jest zaje...a. Dzięki za zainteresowanie tematem - pozdrawiam

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów