Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Nagłośnienie na mniejsze Wesela

Awatar djwhite22
    Amator
    O użytkownikuAktywność na forumReputacja
    Nagłośnienie na mniejsze Wesela

Witam.
    Mam pytanie do kolegów, jestem dj i szukam bardziej kompaktowego nagłośnienia na ok. 70-80 osób w średnim lokalu, aby nie zabierać większego nagłośnienia. Prowadzę tylko Wesela, wiec zależy mi na dobrej jakości dźwięku. Nagłośnienie konieczne aktywne.

Mam w sumie 3 typy. Maksymalny koszt to 15 tys. zł za kompletne nagłośnienie, tylko same kolumny. Resztę posiadam.

1 typ:
    2x LD System MAUI 44

2 typ:
    1x Pol Audio DJT 2100 AK

3 typ:
    2x dB Technologies es 1203

Czekam na wasze sugestie.
    Dziękuje

Awatar JARECZKO
    Prawa ręka mafii
    Wielkopolska
    Polecam RCF Evox 12
    Sprawdzi się w 100 % nawet na trudnej akustycznie sali.

Pol Audio 2100 AK nie słyszałem ale osobiście Chętnie bym go gdzieś posłuchał

Awatar RafU
    Prawa ręka mafii
    Polkowice
    Warto dołożyć do MAUI 44 g2, jest mega grzmot!

Awatar djwhite22
    Amator
    RafU - słyszałeś je może ten model G2 - bo też właśnie myślę nad tym rozwiązaniem? Warto dołożyć i pominąć system LD SYSTEM MAUI 44 - model 1?Czy ten LD SYSTEM MAUI 44 G2 da radę spokojnie system na wesela do 80 osób na średnich salach - oczywiście 2 sztuki, aby wypełnić dźwięk w dobrej jakości. Osobiście słyszałem tylko ze słupków - Turbosound IP3000 i dla mnie tak średnio.

Awatar djwhite22
    Amator
    Dziękuje panowie za rady, dzisiaj byłem na odsłuchu LD SYSTEM MAUI 44 G2 - słupki mogę nazwać " POEZJA" to jest właśnie to czego szukałem. Naprawdę wyjątkowo krystaliczny dźwięk. Bije wiele systemów bas + satelity. Góra jest przepiękna a dół schodzi naprawdę nisko. Posiadam nagłośnienie flagowe firmy Yamaha - modele DZR i powiem szczerze, ten system niczym nie ustępuje, a dźwięk według mojej oceny jest lepszy w MAUI 44 G2.

Awatar JARECZKO
    Prawa ręka mafii
    Wielkopolska
    Nie znałem do tej pory tego systemu LD MAUI 44 g2 ale z tego co czytam to faktycznie może to być sztos Powiedzcie mi tylko proszę ta firma LD System co to za firma ?? Bo nazwa kojarzy mi się z LDM Jak ten LD system wypada do RCF ??

Awatar djwhite22
    Amator
    Nie znałem do tej pory tego systemu LD MAUI 44 g2 ale z tego co czytam to faktycznie może to być sztos Powiedzcie mi tylko proszę ta firma LD System co to za firma ?? Bo nazwa kojarzy mi się z LDM Jak ten LD system wypada do RCF ??
    Hej, No powiem wam, że sztos to mało powiedziane - odnosząc się do pierwszych wrażeń te nowe LD System Maui G2 - to inny wymiar słupka, akurat miałem to szczęście, że było kilka słupków na testy z różnych firm, wiec można było porównać 1 do 1. Były Turbosoundy, Yamaha, RCF, Mackie, Ld System - kilka zestawów i szczerze mówiąc, żaden nie dorównywał. Jakość dźwięku jest mega - wszystko jak należy ( bez jazgotu itp. aż miło się słucha ), teraz pierwsze testy w Sobotę na sali, wiec zobaczymy. Co to za marka, pozwoliłem sobie wkleić z neta Firma LD Systems została założona w roku 2002 przez Adam Hall Group. Siedziba znajduje się w Neu-Anspach (Niemcy). Marka LD Systems jest własnością koncernu Adam Hall;, jak i również marki Cameo, Gravity, Palmer, Defender i oczywiście Adam Hall.

Awatar JARECZKO
    Prawa ręka mafii
    Wielkopolska
    A porównywałeś może 1-1 dokładnie do modelu rcf evox 12 ?

Awatar djwhite22
    Amator
    A porównywałeś może 1-1 dokładnie do modelu rcf evox 12 ?
    Hej, Tak do modelu RCF EVOX 12 i Evox 8 - było porównywane. Bas w MAUI o wiele lepszy, widać że 4" cewka robi swoje, co do średnich i wysokich - to mniej krzykliwe są w MAUI - po prostu lepiej się tego słucha i sumarycznie system jest głośniejszy niż EVOX 12. No i pokrycie wydaję się większe, tylko to pokój ok. 40m2, wiec ciężko stwierdzić, w MAUI jest tak że gdzie nie pójdziesz to dźwięk jest ten sam. Powiem też tak, że gdybym miał to gdzieś zestawić to moja opinia jest następująca takie top 3 z tych systemów co usłyszałem na testach. Muzyka była różnorodna. 1. LD SYSTEM MAUI 44 G2 2. LD SYSTEM CURV 500 TS - ten model jest też warty uwagi 3. RCF EVOX 12 - również zacny sprzęt, ale jednak ma lekkie braki do zestawów MAUI, ale górę ma piękne. Jedynie cena nowych MAUI 44 G2 - jest jednak spora, ale myślę że warto zainwestować. Ja jestem pod ogromnym wrażeniem. Zobaczymy jak sprawdzi się w praktyce - to czas pokaże.

Awatar JARECZKO
    Prawa ręka mafii
    Wielkopolska
    Evoxa 12 mam od kilku lat, w sumie od czasu gdy się pojawił. Zagrałem na nim wiele imprez i jestem z niego bardzo zadowolony jednak są drobne szczegóły które mógłby RCF poprawić
    Góra mogłaby mieć delikatnie więcej dołu i środka, szerszy kąt pokrycia, oddzielny potencjometr głośności dla góry i dla dołu.
    Oczywiście w dole cewka 4" też mile widziana

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów