Cześć, z racji tego, że z sezonem weselnym i zakupami wszyscy stoimy chciałbym rozruszać wątek i poprosić Was o pomoc w następującej kwestii.

Planuję remont dołu domu i przenosiny, będę miał do dyspozycji salon powierzchni 38m2 i przy tym wszystkim chciałbym spełnić sobie jedno z marzeń jeszcze z dzieciństwa, czyli zestaw stereo z kolumnami podłogowymi.

Wstępny planowany budżet zakładał ~4000zł, ale jak tak zacząłem czytać to raczej teraz zakładamy ~5000zł

W skład zestawu ma wchodzić amplituner, 2 kolumny podłogowe i okablowanie.

Na amplituner raczej się już nastawiłem konkretny i wstępnie będzie to Yamaha R-N602, natomiast pozostaje kwestia kolumn. Wstępnie, czysto teoretycznie, bez odsłuchu myślałem o kolumnach Pylon Audio Pearl 25 lub 27, ale czytając trochę fora jest dużo opinii, że jest to zestaw bardzo średnio brzmiący i, że warto dołożyć do zestawu Pylon Audio Opal 23.

Z góry zaznaczam, że nie będę tego kupował na przysłowiową "pałę", w mojej "okolicy" (Gliwice/Katowice) są sklepy zajmujące się stricte sprzedażą takich zestawów Hi-Fi z możliwością ich odsłuchu i na pewno z tej opcji skorzystam.

Ale chciałem też popytać Was czy możecie coś doradzić?