Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Medieval martial dark wave

Awatar Etanim
    Nowicjusz
    O użytkownikuAktywność na forumReputacja
    Medieval martial dark wave

Ostatnio jestem w trakcie nagrywania czegoś w rodzaju dwóch materiałów. Równolegle. Jeden z nich, to w sumie tylko kompilacja kilku naprawdę starych kawałków z lat 1999, 2000 i jeden z 2007 roku, a drugi materiał, to całkiem nowe tracki. Wrzucam na forum dwa całkiem nowe kawałki, trzeci stary, a czwarty, to jak zwykle, dla relaksu coś pop rockowego, . Pierwszy, to Treesfellow, "In The Hands Of God".

Awatar Etanim
    Nowicjusz

Awatar Etanim
    Nowicjusz
    Trzeci, to tak, jak pisałem, jeden z moich ostatnich kawałków ułożonych na moich pierwszych klawiszach, w 2000 roku. Ponownie nagrany niedawno w postaci jak najbardziej zbliżonej do orginału z kasety demo. Przepraszam za chwilami nie najlepszą jakość w niektórych momentach tego kawałka, ale niestety zauważyłem niedawno, że You Tube czasami naprawdę robi dziwne rzeczy z dźwiękiem. No to wrzucam legendę, .

Awatar Etanim
    Nowicjusz
    Czwarty, to mój pop rockowy wyziew. Proszę o wyrozumiałość, tego stylu dopiero się uczę, . Miłego słuchania, . Narazie.

Awatar bodek
    Nowicjusz

Mam nadzieję, że uda mi się dziś trochę w większym spokoju odsłuchać, bo ostatnio bardzo mało czasu jest...

Awatar bodek
    Nowicjusz
    Dopiero dziś mogłem odsłuchać.
    Massakra z czasem...
    Nie ma czasu na nic a co dopiero na muzyczne kompozycje.

W drugim bardzo podoba mi się koncepcja, i bęben wkraczający do akcji.
    To co ja bym dołożył to afrykańskie woodpercussion. Nadałbym charakteru celebrytacji czegoś przy ogniu
    Potem wszedłbym basowym męskim chórem Ohm i Uhm.
    Ale jak zwykle to tylko moje widzenie
    Ciekawy pomysł i wykonanie

Trzeci to rodem z dobrego filmu z gatunku Thriller. Są często takie sceny kręcone ze śmigłowca albo samolotu nad lasem. Robią wstęp do klimatu filmu, do miejsca, do otoczenia. Pokazują bezkres przestrzeni oraz możliwości jakie mogą się wydarzyć. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. I wtedy leci dobra muzyka - i tutaj widzę ten kawałek. Mroczny, ciekawa linia melodyczna, niedużo instrumentów, nie dzieję się zbyt wiele a jednak napięcie rośnie... Sprawia wrażenie, że zaraz coś się kurde stanie....

Pop rock - to wczesno-dark-metalowy albo nawet symphonic metal Dołożyłbym więcej przesterowanej gitary, ciężko-metalowe brzmienie ale z umiarem, nie za głośno

Nie próżnujesz.
    Najlepsze w tych kawałkach jest to co już pisałem kiedyś - są Twoje, twój pomysł i Twoja ciężka praca włożona, żeby to nagrać. I to jest najfajniejsze.
    Robiąc własną muzykę wyrabia się swój indywidualny styl, taki znak rozpoznawczy autora.

Jak znajdę to wrzucę kilka moich dawnych brzmień gitarowych

Dobra robota, jest styl, jest klimat jest zadowolenie

Awatar Etanim
    Nowicjusz
    Nie ma czasu na nic a co dopiero na muzyczne kompozycje.
    Nic nowego w naszych czasach, niestety. Ja nigdy nie stawiałem muzyki, czy też jej nagrywania jako czegoś najważniejszego, czy nawet tylko ważnego. W muzyce, którą nagrywam więcej ważne dla mnie jest to, że wiąże się z jakimiś dobrymi czasami niż to, że jest dobra, czy nie wiadomo jaka tam. Słuchając tych kawałków z opóźnieniem, nic nie straciłeś, .
    Cytat bodek napisał/a: Zobacz posta
    W drugim bardzo podoba mi się koncepcja, i bęben wkraczający do akcji. To co ja bym dołożył to afrykańskie woodpercussion.
    Tak, wiem. Tak się składa, że od jakiegoś czasu pracuję nad jednym kawałkiem, w którym są właśnie bongosy. Pomyślałem, że kiedyś nagrywając na klawiszach ambient stosowałem je, a też jakoś ostatnio ich zabrakło u mnie, więc postanowiłem znowu ich użyć, jednak ich brzmienie w tym utworze będzie raczej mocno schowane, więc chwilami trudno będzie rozpoznać, że są to bongosy.
    Trzeci to rodem z dobrego filmu z gatunku Thriller. Sprawia wrażenie, że zaraz coś się kurde stanie....
    Tak, coś się zaraz stanie. W końcu skończy się ten nudny utwór z aż jednym riffem, . Dzięki za dobre słowa, ale moim zdaniem bardzo trudno jest tworzyć muzykę filmową. Ja się kompletnie do tego nie nadaję, ale i tak dzięki za pozytywną opinię.
    Pop rock - to wczesno-dark-metalowy albo nawet symphonic metal Dołożyłbym więcej przesterowanej gitary, ciężko-metalowe brzmienie ale z umiarem, nie za głośno
    Tego się właśnie obawiałem, . Zbyt mocno mi pachniał klimatami Nightwish i tego typu, ale daleko odganiałem tą myśl, że chwilami tak brzmi. Ja raczej nie lubię tego typu muzyki w metalu, wiesz, damskie wokale jako jedyne i całe mnóstwo klawiszy dołożonych do nich. Wyjątkiem jest, chyba austriacki, zespół Dreams Of Sanity. Wracając do kawałka, to brzmienie gitary jest tam w tle, ale niezbyt głośno, bo nie chciałem, żeby ten utwór brzmiał brutalnie.
    Jak znajdę to wrzucę kilka moich dawnych brzmień gitarowych
    Byłoby ciekawie posłuchać właśnie czegoś takiego. Ja mam trochę moich starych black metalowych kawałków, ale na forum to się chyba nie nadają. Zostałbym zbanowany, . Dzięki za komentarz i narazie, .

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów