Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Pytanie o nagrywanie z kaset.

Awatar Etanim
    Amator
    O użytkownikuAktywność na forumReputacja
    Pytanie o nagrywanie z kaset.

Mam do Was pytanie. Na pewno znacie się na tym lepiej niż ja. Mój dawny gitarzysta kiedyś przy pomocy zwykłego magnetofonu (jamnika) wrzucił na komputer nagrania z kaset magnetofonowych i o ile dobrze pamiętam podpiął go do kompa przez jego (magnetofonowe) wejście słuchawkowe. Posiadam teraz jakąś starą wierzę, którą kupiłem właśnie w tym celu i chciałbym zrobić to samo, tzn. wrzucić pełno starych demówek na kompa. Dodam, że nie mam żadnej jakiejś specjalistycznej karty dźwiękowej, więc nagrywanie tego za pomocą "what you hear" odpada. Jakie trzeba połączenia zastosować i gdzie to wszystko wpiąć, żeby to nagrać na kompie. Wiadomo, mam w tej wierzy wejście na mikrofon i też na słuchawki. No i jakie jacki zastosować. Ktoś mówił mi, że potrzebne będą jakieś przejściówki. No i kolejne pytanie, na programie, np. Audacity musiałbym nagrywać to na line in, czy jakoś inaczej. Sory za moje lamerstwo w tej kwestii, ale fajnie byłoby, gdybyście dali mi jakieś wskazówki.
    Treesfellow, Antipatris, Knowledge, The Pilgrim's Progress, Miraculum, Og's Tod.

Awatar zespoljoker
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Polska
    samograj-->komp wejscie mikrofonowe-->audacity record mic--> ustawienia GAIN po wstępnym odtwarzaniu--> PLAY+REC i leci [wykres nagrywania świadczy o tym ,że działa] Pozdrawiam Połączenia na mini jacki To tak w skócie

Awatar Etanim
    Amator
    Wielkie dzięki za odpowiedź. Jak widać, chyba to proste jest, ale nie dla takiego laika, jak ja, . Raz jeszcze wielkie dzięki.
    Treesfellow, Antipatris, Knowledge, The Pilgrim's Progress, Miraculum, Og's Tod.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów