Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Kilka propozycji na plenerki za niewielkie pieniądze

Awatar midilukas
    Człowiek od czarnej roboty
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
    Zlotów
    3
    Andrzej Aplauz ciekawie i rzeczowo to wszystko opisał. Nawet w propozycjach nagłośnienia jest zestaw który poleca (dB Forty Line)
    Tak się składa że mam taki na sprzedaż, został kupiony z myślą o takich imprezach, a okazało się że teraz nas nagłaśniają więc stoi praktycznie i leniuc***e..

radkobe
    Awatar radkobe
    Guest
    walicie offtop chłopcy... będą bany...

Awatar aplauz
    Capo di tutti ...
    Zlotów
    15
    Cytat LOOKsus napisał/a:
    Czym się różnią te "liniowe" od zwykłych? Wyglądają tak samo...

Jesli chodzi o te sprawę
    omyłkowo wpisałem liniowy którym w rzeczywistiości oczywiście nie jest

Seria głośników DB nosi nazwę FIFTY LINE , FORTY LINE - i nic więcej i nie maja nic wspólnego z systwemami liniowymi które działają tak jak w przytoczonym artykule powyżej

to tak w celu wyjaśnienia, za pomyłkę przepraszam ...

Awatar Scenika
    Nowicjusz
    [ treść cytowanego materiału]

Witam serdecznie;

Aplauz, jakim prawem kopiujesz moje artykuły ?
    Nie zapytałeś o zgodę - nie udzieliłem takowej.
    Nalegam o bezwarunkowe usunięcie artykułu: "Line Array - panaceum na wszystkie problemy ?" i wszystkich innych materiałów z mojej witryny;

Prawa autorskie obowiązują w sieci wszystkich. Jestem Właścicielem tego tekstu.
    Wiele pracy i pieniędzy mnie to kosztowało, nie kopiuj nic.

Jeśli chcesz współpracować - wystarczy zadzwonić, porozmawiać...

I nie usuwaj mojego posta - jeśli go usuniesz - będę miał Cię za idiotę.

Pozdrawiam użytkowników;

Karol Michalewicz;
    Administrator www.Estradowiec.pl

Awatar aplauz
    Capo di tutti ...
    Zlotów
    15
    Myślałem ze jak podam autora , źródło tematu bedzie to wystarczające.
    Myliłem sie ! poprawiłem na podanie linku ( myśle ze to jest zgodne by odesłać do matteriału), przepraszam i dziekuje za sugestię

lekcja cie przyda na przyszłość
    Już mi się odechciało.

www.zespolmuzyczny.com

Awatar LOOcek
    Capo di tutti ...
    Zlotów
    20
    To odróbmy tę lekcję do końca:

Cytowanie a kopiowanie (inaczej - przedruk), to dwie zupełnie różne sprawy. Cytować bez zgody autora można - oczywiście z podaniem autora i źródła - fragmenty zdań, całe zdania, czy pojedyncze akapity obszerniejszych postów. Jednak przeklejanie (kopiowanie, przedruk) obszernych fragmentów, a zwłaszcza całych postów, to tak, jakby ktoś napisał książkę i przedrukował w jej treści - choćby nawet z podaniem autora - inną książkę innego autora. Taki przedruk całości lub obszernych fragmentów zawsze wymaga zgody autora. Nawet gdy nie ma na stronie takiego zastrzeżenia, tym bardziej więc, gdy takie zastrzeżenie jest - a na naszym forum takie zastrzeżenie jest zamieszczone. Bez zgody autora na innym forum można podać jedynie link do takiego posta - o ile oczywiście regulamin danego forum zezwala na zamieszczanie linków do innych stron.

Oprócz cytowania drobnych fragmentów (które łącznie nie stanowią kopii całego posta lub jego znacznej części) oraz podania linka do danego posta, można bez zgody autora (ale również z powołaniem autora i źródła) streścić dany post. Streszczenie nie może jednak być plagiatem omawianego tekstu, w którym autor streszczenia zmienia jedynie poszczególne słowa na bliskoznaczne.

Jeszcze jedno: Tekst wklejony przez aplauza miał poza tym cele EDUKACYJNE, więc działał w oparciu o przepisy art. 25, 26, 29 (dla celów dydaktycznych) 33 i 49 ust. 2 ustawy o prawie autorskim i "prawach pokrewnych z dn. 4 lutego 1994 r. (DzU z dn. 23 lutego 1994 r. nr 24, poz. 83)

[ Dodano: 2010-01-22, 11:43 ]
    A tak prywatnie, dziwi mnie reakcja pana z Estradowiec.pl

Przecież wklejając ten artykuł autor przyczynił się do reklamy Pańskiego portalu.
    Ja osobiście od razu po publikacji tej treści odwiedziłem Pańską stronę, jestem więc przykładem, że reklama działa...

Widać, nie można nikomu pomagać na siłę...

Awatar grafit
    Lewa ręka mafii
    Cytat LOOKsus napisał/a:
    [ Dodano: 2010-01-22, 11:43 ]

Przecież wklejając ten artykuł autor przyczynił się do reklamy Pańskiego portalu.
    Ja osobiście od razu po publikacji tej treści odwiedziłem Pańską stronę, jestem więc przykładem, że reklama działa...

A ja proponuję poczytać forum na tym portalu i wszystko będzie jasne...

Awatar martin-rodzynek
    Początkujący
    Cytat LOOKsus napisał/a:

Obserwowałem ten temat i stwierdzam, że w pierwotnej wersji przekopiowany tekst Pana Michalewicza nie był ani opisany ani opatrzony linkiem do źródła. A więc było inaczej niż pisze user LOOKsus. Informacje pojawiły się dopiero po interwencji autora. Do tego treść postu p.Michalewicza również była zmieniana przez moderatora. To bardzo nieładnie. Nie jest to jedyny przypadek wykorzystywania cudzych dzieł bez zgody autorów na tym forum. Szkoda, bo liczyłem na większą wiedzę i profesjonalizm pseudo-autorów publikowanych tu opracowań.

Awatar grafit
    Lewa ręka mafii
    Cytat martin-rodzynek napisał/a:
    Obserwowałem ten temat i stwierdzam
    To słabo obserwowałeś, bo było napisane na początku, że tekst jest z estradowca a na końcu był link do strony z artykułem. Post Karola Michlewicza był moderowany dlatego iż zawierał cały post aplauza przez co zawierał również cytowany artykuł. Pozdrawiam

Awatar martin-rodzynek
    Początkujący
    Wpis Pana Michalewicza pojawił się 22.01.2010 o godznie 0.11, natomiast zmiany tzn. uzupełnienie treści wprowadzone przez moderatora o nicku Aplauz pojawiły się tego samego dnia ale o godzinie 8.37 a więc dobrze widziałem.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni