Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Lekcje muzyki

Awatar stworzenie
    Początkujący
    O użytkownikuAktywność na forumReputacja
    Lekcje muzyki

Witam<br>Wylądowałem tutaj w jednym celu ale zanim powiem co i jak,może najpierw opowiem całą historię<br>W dzieciństwie miałem ciągoty muzyczne i tzw "talent" ,czyli coś co należało szlifować<br>Absolutnie nie twierdzę że byłem złotym dzieckiem które grało na wszystkim czego dotknęło<br>Po prostu był potencjał którego rodzice postanowili nie wykorzystać.<br>Dzięki temu nie trafiłem do szkoły muzycznej a w konsekwencji straciłem szansę na studia<br>Jak się później okazało,nieukończenie szkoły muzycznej wcale nie jest przeszkodą<br>w byciu studentem akademii muzycznej,niestety choroba pokrzyżowała mi plany&nbsp;<br>Już byłem jedną nogą na studiach i lipa.<br><br>Pod koniec szkoły podstawowej zakochałem się w gitarze i tak zostałem samoukiem<br>Wiadomo,na początku wszystko jest świetne bo jest nowe,emocje odkrywania<br>przysłaniają niedociągnięcia techniczne itd itp<br><br>Z biegiem lat coraz bardziej zaczynało mi brakować wiedzy/nauczyciela<br>Nigdy nie byłem grajkiem któremu wystarczy granie wyuczonych motywów<br>Ja musiałem wiedzieć co gram i dlaczego i skąd co się bierze etc<br><br>Zdobyłem parę książek z których większość była dla mnie niezrozumiała<br>ponieważ użyto w niej terminologii fachowej ,obcej dla samouka<br>Wyskubałem co się dało ale znów czułem niedosyt&nbsp;<br><br>W końcu doszedłem do takiego etapu w którym moja muzyka<br>stała się dla mnie nudna,monotonna,poczułem że stoję w miejscu&nbsp;<br>Postanowiłem sprzedać wszystkie swoje instrumenty i skończyć z muzyką<br><br>W międzyczasie rozwijała się u mnie nerwica i fobia społeczna<br>dlatego też nie mogłem sobie pozwolić na różne wyjazdy na warsztaty<br>czy nawet lekcje u kogoś(raz że fobia a dwa pieniądze,lekcje są drogie)<br><br>Teraz powoli wychodzę z tego bagna i ciągnie wilka do lasu <br>Znów staram się coś komponować,na komputerze &nbsp;<br><br>Przyszedłem tutaj żeby sprawdzić czy jest tutaj ktoś<br>kto mógłby mi udzielić...lekcji/konsultacji online<br>Chodzi mi o takie zagadnienia jak kompozycja(skale i akordy sam opanowałem)<br>Student/studentka kierunku kompozycja lub instrumentalistka<br>jakaś pomoc w zdobyciu materiałów edukacyjnych etc<br><br><br>Chciałbym umieć komponować muzykę w dowolnym stylu<br>Np w tym momencie zastanawiam się nad tym jak wykorzystać prosty akord C dur<br>do ułożenia akompaniamentu w stylu funky a potem country&nbsp;<br>Jazz,flamenko etc etc<br><br>Na czym polega różnica ,jak wywołać tę różnicę skoro akord i nuty&nbsp;<br>są takie same we wszystkich gatunkach<br><br>No,myślę że w miarę krótko i jasno przedstawiłem o co mi chodzi <br><br>

Awatar stworzenie
    Początkujący
    PS.To są efekty automatycznego wylogowania mnie w trakcie pisania
    Dobrze że udało mi się skopiować tekst bo gdybym miał drugi raz pisać wszystko od początku
    to darowałbym sobie

Awatar tomek
    Sycylijka / Sycylijczyk
    lbn
    Akordy ogrywa się różnymi skalami, stąd swoiste brzmienie każdego z gatunków. Poczytaj sobie o skalach.

Awatar JohnnyCannon
    Początkujący
    Tutaj się mylisz i to bardzo. Oczywiście pomińmy bardzo skrajne przypadki w których skala np. be bopowa nie przejdzie w muzyce kościelnej. Kluczem do każdego gatunku jest rytm - on jest na pierwszym miejscu. Prostym przykładem skali uniwersalnej jest pentatonika która przy tych samych składnikach dźwiękowych może brzmieć jak jazz, pop, country, rock itd. Styl Funk powstał przez przypadek i stworzył go James Brown, wszystko za sprawą drobnej zmiany rytmu polegającej na przesunięciu frazy o jedną ósemkę i wykorzystaniu skali bluesowej. Gdy przyjrzymy się akompaniamentom w różnych stylach to można zauważyć podobne lub wręcz identyczne schematy rytmiczne których nie możemy pomylić z niczym innym jak np. country, pop, jazz, blues itd. Jest wiele materiałów szkoleniowych wyjaśniających dlaczego coś brzmi jak country a nie jak jazz, albo jak country zmienić rytmicznie żeby zabrzmiało jak rasowy jazz? Wyczucie stylu jest kluczowe żeby zacząć bawić się w kompozycję i aranżację, bez tego nie można zrobić kroku w przód. Na pewno spotkaliście się kiedyś z sytuacją kiedy np. saksofonista nie mieścił się w sztywnych ramach danego stylu i w kawałku rockowym przebijały się jazzowe frazy które kompletnie nie pasowały pomimo że nie było nietrafionych dźwięków.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów