Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: Przygoda z muzyką

Awatar Etanim
    Lewa ręka mafii
    O użytkownikuAktywność na forumReputacja
    Tutaj kawałek z legendarnej, drugiej płyty Paradise Lost "Gothic", o której pisałem przy okazji Dark Holy. Tak na marginesie, to właśnie od tytułu tej płyty wzięła się nazwa gothic metal. Na tej płycie po raz pierwszy zaczęli grać riffy, o których już wspominałem wcześniej.
    Treesfellow, Antipatris, Knowledge, The Pilgrim's Progress, Miraculum, Og's Tod.

Awatar Etanim
    Lewa ręka mafii
    Wrzucam utwór jednego z lepszych zespołów thrash metalowych, który jako jeden z wielu miał wpływ m.in. na moje zainteresowanie się nauką gry i grą na gitarze basowej. Seventh Angel z pierwszej płyty. W utworze są naprawdę piękne dwie solówki, pierwsza na gitarze elektrycznej, druga (chyba) na gitarze akustycznej (możliwe że na klasycznej), ale moim zdaniem to brzmi na akustyczną. W kawałku są też naprawdę piękne i sensowne teksty, które ogólnie w metalu brzmią bardzo buntowniczo, bo kompletnie nie pasują do tego, do czego metal przyzwyczaił. Piękny rodzaj buntu, mieć własne poglądy i się ich nie wstydzić. Urywek tekstu w tłumaczeniu na polski, "Urodzony w świecie nienawiści, wyrzucony przez ręce próżności, skręcone ciało, ściana bólu, Jezu wybaw mnie od tej umierającej ludzkości, Teraz jest czas, mój Pan wzywa!, by chodzić z nim przez całą wieczność, Syn Boży dał wszystko, Uwalniając mnie z uścisku mojej niemocy, Niebiosa otwierają się szeroko, Mój Zbawiciel stoi u mego boku, Moja postać nie jest już torturowana, Jego Krew, moje ciało, odnowione". Panowie z Seventh Angel piłują równo, ale przy tym mają przynajmniej coś dobrego do powiedzenia w tekstach. Utwór polecam w całości.
    Treesfellow, Antipatris, Knowledge, The Pilgrim's Progress, Miraculum, Og's Tod.

Awatar Etanim
    Lewa ręka mafii
    Kolejnym, podobnym przykładem jest Graveworm, gothic black metalowy zespół, który po raz pierwszy usłyszałem w radiu obok wieku jakichś satanistycznych bzdetów i ucieszyłem się wtedy, że jest to następny zespół z normalnymi tekstami. Urywek tekstu, "Przebudź się. Przebudź się Jezusie Chrystusie - świat musi przetrwać. Przebudź się Jezusie Chrystusie - Widziałem nadzieję. Czas płaczu nadszedł. By zniszczyć wiarę na ziemi. Jezusie Chrystusie witamy cię. Zbawicielu tego niewiernego życia. Niszcząc najciemniejszą noc. Zanim słońce wzejdzie by świecić. Ratowanie natury życia. Morze krwi musi się teraz zatrzymać". Pamiętam, że kumpel, z którym nagrywałem w tamtych latach muzykę, bardzo lubił ten kawałek. Ja jakoś dość szybko się z nim osłuchałem, ale moim zdaniem jest to nadal dobry utwór.

Awatar Etanim
    Lewa ręka mafii
    Incubus, to naprawdę jeden z moich ulubionych zespołów. Poglądy w tekstach podobne, jak w dwóch wcześniejszych utworach, poza tym świetne brzmienie, klimat i wokale. Właśnie takie zespoły pokazały mi w moich młodszych latach, kiedy dojrzewałem muzycznie, że metal nie musi mieć żałosnych i bezsensownych tekstów o wampirach, flakach, czy innych tego typu bzdetach.

Awatar Etanim
    Lewa ręka mafii
    Candlemass, to już legenda doom metalu, razem z Cathedral i Sevenchurch bardzo inspiruje mnie do dzisiaj. Piękny utwór, który polecam w całości. Brzmienie gitar, solówki, partie klawiszowe i śpiew wokalistki na końcu są po prostu bombowe.

Awatar Etanim
    Lewa ręka mafii
    Wrzucając te utwory przypomniałem sobie ostatnio o tym, jaki wkład w doom metal miał właśnie Candlemass i dzisiaj nie mogłem oprzeć się, by nie wrzucić jeszcze trzech ich kawałków. Pierwszy, to koncertowa wersja utworu powyżej. Przyznam szczerze, że chyba nigdy nie słyszałem tak żywiołowego koncertu, jak to co nagrał Candlemass na płycie "Live". Poza tym, to jest zespół doom metalowy, a ten styl metalu raczej nie należy do zbyt żywiołowych. Brzmienie na tej płycie to kompletna miazga. Poza tym, w kawałku który wrzucam przedłużona została partia końcowa i to, co tam Candlemass zrobił, to po prostu pogrom. Polecam utwór w całości.

Awatar Etanim
    Lewa ręka mafii
    Pozostałe dwa utwory, to chyba jedne z najbardziej znanych w historii Candlemass. Ten poniżej, to z drugiej płyty z innym wokalistą, który miał bardzo operowy, ale naprawdę znośny i zarazem charakterystyczny wokal. Utwór zawiera piękne partie w zwrotkach, ale szkoda, że nie są one dłuższe. Reszta utworu, to typowa doom metalowa młócka.

Awatar Etanim
    Lewa ręka mafii
    Ten utwór, to kawałek z pierwszej płyty, który został nagrany jeszcze raz na czwartej i to jest właśnie ta nowa wersja. Polecam szczególnie partie w refrenie i solówki po refrenie, oraz akustyczny przerywnik.

Awatar Etanim
    Lewa ręka mafii
    Kiedy na początku 2020 roku nagrywałem dwa materiały Miraculum, które częściowo weszły później na "wydawnictwo" pod tytułem "Składanka Najlepszych Dni" (do znalezienia na forum w dziale o produkcjach muzycznych), jedną z podstawowych inspiracji dla mnie były przede wszystkim dwie pierwsze płyty Pauli Abdul. To właśnie te płyty zainspirowały też muzykę nagraną w moim innym projekcie o nazwie Maxim Kalten. Poniżej naprawdę dobry kawałek Pauli Abdul z pierwszej płyty.

Awatar Etanim
    Lewa ręka mafii
    Tutaj ten sam utwór w wersji na żywo. Niestety Paula Abdul na całym koncercie, który polecam (cały dostępny na You Tube), śpiewa raz z playbacku, raz nie, ale i tak koncert jest naprawdę świetny. Perkusista, moim zdaniem zasługuje na nagrodę Nobla za sposób, w jaki rąbie w te gry.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów