Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48

Wątek: Przygoda z muzyką

Awatar Etanim
    Lewa ręka mafii
    O użytkownikuAktywność na forumReputacja
    Kolejny przykład tego, kiedy jacyś wykonawcy poszerzali moje muzyczne horyzonty. Doom metalowa Anathema, która zawsze stawiała nie na doom metalowy "walec", ale raczej na melodię. To od tytułu tego utworu wzięła się też nazwa mojego "net lebelu".
    Treesfellow, Antipatris, Knowledge, The Pilgrim's Progress, Miraculum, Og's Tod.

Awatar Etanim
    Lewa ręka mafii
    Treesfellow, Antipatris, Knowledge, The Pilgrim's Progress, Miraculum, Og's Tod.

Awatar Recoil
    Człowiek od czarnej roboty
    Też pospamuję, najlepsza jest muzyka orkiestralna bo głownie takiej słucham i się uczę od prawdziwych mistrzów.

Awatar Etanim
    Lewa ręka mafii
    Te dwa poniższe utwory pokazują, jak wszechstronnym zespołem Anathema była już od samego początku. Utwór z epki "Crestfallen" wydanej przed "Seranades". W obu kawałkach na wokalach gościnnie niejaka Ruth.

Awatar Etanim
    Lewa ręka mafii

Awatar Etanim
    Lewa ręka mafii
    A że Polacy nie gęsi i też swój gothic metal mają, pokazał mi w 1997 roku polski Eternal Deformity. Wrzucam tylko jeden kawałek z ich świetnego "Promo 97'". W kawałku są piękne partie skrzypiec.

Awatar Etanim
    Lewa ręka mafii
    Przypomniała mi się dzisiaj taka mała ciekawostka. W jednej z moich rodzinnych miejscowości, tzn. w Bytomiu, mieliśmy w latach dziewięćdziesiątych jakąś tam małą scenę zespołów i była też m.in. kapela o nazwie Nokturn, grająca coś na pograniczu doom i gothic metalu, chociaż sami oni określali to, jako gloom metal, (nie wiem, czy jest taki styl). W każdym bądź razie, to od gitarzysty tego zespołu Kajcy, mój kumpel kupił gitarę i tak zaczęło się wtedy nasze piłowanie. Wrzucam ich całą, jedyną demówkę z 1996 roku. Jest naprawdę orginalna i ma swój charakterystyczny klimat.

Awatar Recoil
    Człowiek od czarnej roboty
    27 lat temu miałem to na kasecie w marnej jakości nagrywane z radia, a dzisiaj ot tak i jest

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów