Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Exmortisfallen, "When The Sun Goes Down Again", cały materiał.

Awatar Etanim
    Człowiek od czarnej roboty
    O użytkownikuAktywność na forumReputacja
    Exmortisfallen, "When The Sun Goes Down Again", cały materiał.

Moje stare projekty, czy jak kto woli zespoły, Alhena Alioth i Pagan Queen już znacie (tak na marginesie, to nie wszystkie), ale nigdy na forum nie pisałem o najważniejszym projekcie, w którym się udzielałem i zarazem pierwszym poważnym. Kiedy postanowiliśmy z kumplem nagrywać muzykę panowała wtedy na dobre moda na black metal. To był rok 1997. Wakacje i wiadomo, mnóstwo wolnego czasu. Stwierdziliśmy, że musimy mieć jakąś zarombistą i długą, i oczywiście niezrozumiałą nazwę na projekt, bo taka była moda, z której nieraz robiliśmy sobie jaja. Któregoś dnia kumpel przychodzi i mówi, że ma, i sypnął hasło Exmortisfallen. Zdębiałem. Mówię, że nie wiem, co to jest, ale bierzemy to. Dobra, nazwę mamy, a ksywy? Też poszło szybko, on wybrał Naganomixiprexustofall, a ja wymyśliłem Dominusacretrodexus. Zaczęliśmy nagrywać muzykę. Pierwszym poważnym krokiem i naprawdę sukcesem naszego projektu było "wydanie" cztero utworowej kasety "Promo 97'", z której jeden utwór został puszczony na antenie lokalnego radia, które nadawało w naszym mieście, to jest Radio Rodło Bytom. Utwór został puszczony oczywiście w środowej audycji metalowej. Najlepszy był moment, kiedy facet prowadzący audycję czytał nasze ksywy. Potem nagrywaliśmy następne demówki i tak przyszedł rok 1999. Wtedy nagraliśmy drugą, oficjalną kasetę demo "Promo 99'". Ją również rozsyłaliśmy i pożyczaliśmy znajomym, ale jakichś większych sukcesów nie szukaliśmy. Czasy zaczęły się trochę zmieniać i raczej zależało nam już bardziej na samej przyjemności z nagrywania muzyki, chociaż chęci profesjonalnego nagrywania i wydania tego nie zniknęły. Z tej kasety wrzucam dzisiaj utwór "I Want To Know", który został nagrany w maju 1999 roku. Potem czasami nagrywaliśmy jeszcze coś, ale to już nie było to samo. Ostatni, wspólnie nagrany utwór, to "Only One", który też dzisiaj wrzucam na forum. Jest to raczej taki luźny utwór z próby. Po tylu latach, a dokładnie po 23 latach od założenia Exmortisfallen, postanowiłem nagrać coś samemu do tego projektu i tak między latem i zimą 2020, nagrałem materiał pod tytułem "When The Sun Goes Down Again". Jeżeli chodzi o melodykę i riffy, jest to żywcem to, co nagrywaliśmy w 1997 roku, czyli riffy gitarowe grane w bardzo melodyjny i schematyczny sposób z towarzyszeniem uboższej liczby brzmień klawiszy. Nagrywając ten materiał w zeszłym roku, bardzo zależało mi, żeby brzmiał dosłownie, jak z jakiejś demówki, więc nie ma co szukać na nim nie wiadomo jakiej czyściutkiej produkcji. Brzmienia klawiszowe miały brzmieć, jak z końca lat dziewięćdziesiątych i myślę, że się to udało. Dzisiaj, oprócz wspomnianych dwóch starych kawałków Exmortisfallen, wrzucam też cały siedmio utworowy materiał "When The Sun Goes Down Again", który jest dedykowany moim rodzicom, a w szczególności utwór "For Two Wonderful People".
    Treesfellow, Antipatris, Knowledge, The Pilgrim's Progress, Miraculum, Og's Tod.

Awatar Etanim
    Treesfellow, Antipatris, Knowledge, The Pilgrim's Progress, Miraculum, Og's Tod.

Awatar Etanim
    Exmortisfallen - When The Sun Goes Down Again. Utwór polecam w całości.

Awatar Etanim
    Exmortisfallen - Waiting For Your Choir To Sing.

Awatar Etanim
    Exmortisfallen - The Eurakylon's Rain Comes.

Awatar Etanim
    Exmortisfallen - The Flying Birds At The Red Sky Of Sunset.

Awatar Etanim
    Exmortisfallen - For Two Wonderful People.

Awatar Etanim
    Exmortisfallen - The Most Wonderful Books Of Memories.

Awatar Etanim

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów