Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Damaris, trzy utwory.

Awatar Etanim
    Lewa ręka mafii
    O użytkownikuAktywność na forumReputacja
    Damaris, trzy utwory.

W temacie o Og's Tod pisałem, że zaprzestałem na jakiś czas tworzenia muzyki w Og's Tod, bo powstał inny projekt w stylistyce symfonicznego black metalu i to jest właśnie ten projekt, czyli Damaris. Nazwę, jak w większości projektów, wymyślił kumpel. Ja jedynie dołożyłem się przy wymyślaniu części nazwy do Alhena Alioth . Wracając do tematu, Damaris powstało z mojej inicjatywy (bo lubiłem wtedy muzykę Limbonic Art, Odium, ...And Oceans, Solefald z pierwszej płyty, itd.) gdzieś w okolicach stycznia i lutego w 1999 roku i została wtedy nagrana trzyutworowa demówka. Potem wiosną, w tym samym roku nagraliśmy kolejne dwa kawałki, które dzisiaj wrzucam i na tym wtedy stanęło, jeżeli chodzi o Damaris. Wrzucam też utwór "Winter Moon", który nagrałem jesienią w zeszłym roku, a który był reaktywacją Damaris. Jak narazie nagrałem na ten materiał tylko jeden utwór i jakoś nie planuję nagrywać czegoś jeszcze, chociaż nigdy nie wiadomo. Tak się przedstawia historia moich wspólnych projektów z kumplem, z którym nagrywałem w latach 1997 -2012. Jeżeli ktoś chce wiedzieć, to Exmortisfallen - lato, 1997, Alhena Alioth - wiosna, 1998, Pagan Queen - jesień, 1998, Damaris - początek 1999 roku, Endymion - wiosna, 1999 i Tonheim - lato, 1999 rok. Później na przełomie lata i jesieni w 1999 roku powstał mój własny projekt Sunset Atmosphere, ale kumpel był tam tylko gitarzystą sesyjnym (jak to wszystko ładnie brzmi ), i raz na kilka lat coś było nagrywane do tego projektu. Poniżej utwór Damaris - At The Edge Of Dusk.
    Treesfellow, Antipatris, Knowledge, The Pilgrim's Progress, Miraculum, Og's Tod.

Awatar Etanim
    Lewa ręka mafii
    Treesfellow, Antipatris, Knowledge, The Pilgrim's Progress, Miraculum, Og's Tod.

Awatar Etanim
    Lewa ręka mafii
    Damaris - Winter Moon. Kawałek z niedokończonego materiału "Winter Dusk". Stylistycznie bardziej nawiązuje do pierwszej, trzyutworowej demówki z początku 1999 roku.

Awatar Etanim
    Lewa ręka mafii
    Naprawdę nie planowałem nagrywać w najbliższym czasie czegokolwiek do Damaris, tak jak pisałem powyżej, ale naszła mnie chęć, żeby sprawdzić, jak wyszedłby np. drugi kawałek na ten materiał Damaris. Efekt jest taki, że jest drugi. Jako że dwa kawałki z drugiej demówki z 1999 roku są w miarę łatwe do nagrania ich jeszcze raz, ale ze słuchu, nagrałem też drugi raz "Catharsis In The Rain" i powiem szczerze, że była to dla mnie bardzo duża frajda i przygoda. Rozpracowywałem riff po riffie utwór, który nagraliśmy z kumplem jakieś dwadzieścia dwa lata temu. Pięknie było znowu wrócić do tamtego klimatu . W planach mam też nagranie "At The Edge Of Dusk". Poniżej kawałek Damaris - Through The Emptiness Of Snow Winter Fields.

Awatar Etanim
    Lewa ręka mafii

Awatar Etanim
    Lewa ręka mafii
    Zapomniałem dopisać, że w "Catharsis In The Rain", w orginalnej wersji z 1999 roku gitarzysta popierniczył się w ostatnim gitarowym riffie , kiedy nie ma już głównej linii melodycznej klawiszy, ale i tak wyszło to wtedy dobrze, natomiast w wersji nagranej jeszcze raz postanowiłem nie nagrywać tej pomyłki. Jako że jestem osłuchany bardziej z wersją z 1999 roku, to brak tej pomyłki brzmi dziwnie, ale z kolei bez pomyłki, to jest to orginalny riff, który pierwotnie miał tak brzmieć. To w kwestii wyjaśnienia tej drobnej różnicy w tych dwóch kawałkach.

Awatar Etanim
    Lewa ręka mafii
    Ten utwór, albo raczej pierwszy jego riff ułożyłem któregoś dnia w tym tygodniu, dosłownie na jakieś piętnaście minut przed wyjściem do pracy. Jak wróciłem dokończyłem go. I później właśnie takie utwory najbardziej lubię, niezaplanowane, "nieprzemyślane" tzn. bez jakiegoś wielkiego kombinowania, ale zwykłe wywalenie tego co we mnie siedzi. Poniżej utwór Damaris - Thoughts.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów