Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 111

Wątek: wyświetlanie tekstow na laptopie

Awatar dcg
    Capo di tutti ...
    O użytkownikuAktywność na forumReputacja
    mazowieckie
    Zapisywanie funtów, to jakiś poziom niżej...
    Chyba, że kolega gra skomplikowaną harmonię jazzową, ale znowu chyba nie na weselu?
    Jak można grać utwór, kiedy nie wiemy, jaki będzie następny akord i musimy patrzeć do kajeta?
    Rozumiem band i partytura, ale prosta rozrywka, nie jest tak skomplikowana, a nawet można rzec wręcz prosta harmonicznie.

Awatar michał
    Człowiek od czarnej roboty
    kujawsko-pomorskie
    Biorąc pod uwagę że w obecnych składach weselnych, zdarza się że NIKT NA NICZYM tak naprawdę nie potrafi grać, pisanie funtów przez tych bardziej ambitnych nie jest chyba czymś dziwnym...

Awatar bully
    łoopolskie
    ja tez mam A5 segragator i tak większośc z glowy, ale jeszcze jest kolega i wokalistka, którzy oboje mają kazdy po duzym segregatorze, a mysle żeby postawic laptopa i kazdy by do niego zaglądał a wokalistka przerzucala by teksty bo i tak nic wiecej nie robi rekoma
    wiadomo papier tez trzeba wozić bo sprzęt może się posypać.
    PDF tez dobry pomysł tylko czy za dziala na ubuntu? muszę sprawdzić.

Awatar donlucka2
    Ojciec Chrzestny Mafii
    PDF tez dobry pomysł tylko czy za dziala na ubuntu? muszę sprawdzić.
    na 100% zadziała
    kwestia zrobienia pdf`a

Awatar leszeklb
    Nowicjusz
    a mysle żeby postawic laptopa i kazdy by do niego zaglądał a wokalistka przerzucala by teksty .
    Jakoś nie mogę sobie wyobrazić 3 osobowy zespół stojący przed 1 monitorem (laptopem)
    O gustach muzycznych z zasady nie dyskutuję

Awatar bully
    łoopolskie
    Cytat leszeklb napisał/a:
    Cytat bully napisał/a:
    a mysle żeby postawic laptopa i kazdy by do niego zaglądał a wokalistka przerzucala by teksty .
    Jakoś nie mogę sobie wyobrazić 3 osobowy zespół stojący przed 1 monitorem (laptopem)
    Znam zespól który to praktykuje i spisuje im się to wysmienicie. większośc tekstów i tak śpiewają z banii, od czasu do czasu małe zerniecie na monitor i tyle

Awatar donlucka2
    Ojciec Chrzestny Mafii
    zawsze można podłączyć monitor pod laptopa mając ten sam obraz ... a na upartego i więcej

Awatar Impres
    Lewa ręka mafii
    Mississauga/Ontario

Re: wyświetlanie tekstow na laptopie

Cytat bully napisał/a:
    Zauważyłem że zaczynają wszyscy zmieniać segregatory na laptopy, niektórzy na dotykowe lcd. jak to zrobić? otwieranie plikow doc czy txt nie gra roli bo to nie uprości tylko utrudni moim zdaniem,
    jedyne co mi przychodzi do glowy to zrobienie wszystkiego w htmlu żeby móc na klawiaturze cofać do spisu treści, wybierać szybko literę itp. ale zrobienie czegoś takiego z około 200tekstami bedzie pracochłonne, moze ktoś ma inne pomysly lub ciekawe programy.
    Najlepiej żeby to wszystko chodzilo na Ubuntu bo wole nie mieć nic pirackiego.
    Ja laptopa uzywam juz od 6 lat do tekstow, bo segregatory juz wtedy kilka razy spadly z pulpitu i wszystko sie rozsypalo
    kiedys dalem temat tylko na innym forum to niektorzy mnie wrecz wysmiali gdzie laptop na scenie, kto by spiewal z laptopa i byly to osoby, ktore sa i na tym forum rowniez
    widze, ze po 6 latach wszystko staje sie normalne.
    powiem wam tak wtedy wyczailem program ktory jest naprawde super do tego,
    nie jest to WORD ani zadne inne microsofty i laptopik moze byc najwolniejszy jaki jest i wszystko dzieje sie bardzo szybko
    wpisuje sie numerek utworu lub tytul i klika enter i caly text przed oczami.
    tekst mozna przygotowac w WORD później wkleic w ten program,
    jak ktos zainteresowany niech napisze na priva dam namiary.

Drobne literówki poprawiłem, a kolegę proszę o konfigurację układu klawitury na polską - to tylko jeden klik, a inaczej się czyta.

Awatar pit
    Początkujący
    ostatnio nigdzie nie moge znależć dużego segregatora z 4 okragłymi kółkami
    Takiego raczej nigdzie nie znajdziesz, ja mam ten z dwoma już prawie upchany po brzegi ale i tak się sprawdza
    A ja mam kilkaset tekstów w cienkim segregatorze A4.
    Spokojnie się zmieściły, bo rozpisałem na każdej stronie w dwóch kolumnach obok w zależności od długości po dwa do czterech tekstów.

Marginesy na max, czcionka mniejsza ok. 13pkt. (każdy prawie zna swoje teksty, więc jest to tylko ściągawka), numeracja i tytuły do 16pkt. pogrubione.
    I najważniejsze ... alfabetyczny spis treści na początku.

A teksty z laptopa. Czemu nie. Ja z takim rozwiązaniem spotkałem się w wakacje na Węgrzech chyba z dziesięć lat temu.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

Awatar flesh
    Prawa ręka mafii
    Piła
    Witam koleżanki i kolegów uważam że tekst na ekranie to dobry pomysł gram już jakiś czas i cóż mogę powiedzieć w moim wieku (46l) pamięć już nie ta by uczyć się tekstów na pamięć a wzrok ze względu na chorobę (cukrzyca) już nie ten by maczkiem pisać na jednej kartce kilka tekstów. Z koleji sporo gramy plenerów i wiecie codzieje sie z kartkami wypiętymi z segregatora jak zawieje wiaterek na scenie dlatego ekran to chyba dobry pomysł a technika daje możliwości by mogło ich być kilka dla każdego i co jest fane w tym jeśli obsługuje jedna osoba to jest szansa że każdy ma to samo a u nas kilka razy zdażyło się że mamy grac to a wokalista ma inny tekst bo mu się kartka przerzuciła.

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni